Hijyen Check - UP | Vivenso Türkiye

Siz Hiç Evinize Check Up Yaptırdınız mı?

Bebek Odaları 

Ev içerisinde kirlilik çoğunlukla zeminlerden gelir. Çocuklarımız boylarından dolayı odalarında tehlikelere doğrudan maruz kalırlar. Göz ile görünmeyen bu tehlikeler çocuklarımızı astıma kadar ilerleyen kötü bir hastalık sürecine iter.

Yatak Odaları

Yatak temizliği olarak hepimiz nevresimlerimizi temizleriz. Peki ya yatağın kendisi?. Ortalama 5 yıl kullanılan bir yatakta doğru temizlik yapılmaz ise 5 milyon mite (akar böceği) yaşar. Bu böcekler göz ile görülemez, yatak rengini değiştirmezler.

Koltuklar

Koltuklar ev içerisinde en çok kullanılan eşyalardandır. Biz temiz olduğunu düşünsek bile içinde barındırdığı mite (akar böceği), zararlı organizmalar ve diğer tehlikeler ile üzerinde dinlenen herkesi hasta  edebilecek seviyeye gelebilirler.

Halılar

Sürekli olarak kir biriktirirler. Her temizlikte halı yüzeyinin üst kısımları temizlenir. Alt kısımlardaki kir ise derine itilir. Araştırmalar doğru temizlenmeyen bir halının, temas eden insanları hasta eden bir çok canlı için yaşam alanı oluşturduğunu göstermiştir.

Eşyalar

Eşyalar türüne göre oda havasını kirletici etkiye sahip olabilirler. Üzerinde biriken toz kalıntıları bir çok canlının üremesine sebebiyet verirken bazı eşyalar doğrudan kimyasal salınım yaparlar.

Çocuğunuz İçin Hazırsınız Peki ya Eviniz Hazır mı?

HİJYEN CHECK-UP NEDİR ?

 

Hijyen check-up, kapalı yaşam alanlarında insan sağlığını olumsuz etkileyen ve solunum yolu rahatsızlıklarına (Astım, Bronşit, Koah vb.) doğrudan sebebiyet veren alerjenlerin, özel cihazlar kullanarak ölçümlenmesi ve hane halkını bilgilendirme çalışmasıdır.

HİJYEN CHECK-UP NASIL YAPILIR?

Yaşam alanlarınıza doktor sertifikalı bir hijyen uzmanı gönderilir. Gerekli durumlarda bir uzman doktor hijyen uzmanlarımıza eşlik eder. Evinizin kritik noktaları Almanya'da üretilen özel cihazlarımızla temizlenerek kir numuneleri toplanır. Kir, toz ve mite (toz akarı) testi yapılır. Bu testlerin gözle görülür olabilmesi için özel mikroskoplar kullanılır.

 

 

HİJYEN CHECK-UP NASIL SONUÇLANIR ?

 

 

Hijyen Check-up sırasında ele geçen sonuçlar doktorumuz tarafından raporlanır ve solunum yolu rahatsızlıklarına yakalanma riski belirlenir. Riskin yüksek olduğu evlerde çözüm yolları araştırılır ve hane halkına anlatılır.

 

 

 

 

HİJYEN CHECK-UP NEDEN ÖNEMLİ  ?

Kapalı yaşam alanlarında yaşayan mikroorganizmalar insanlarda ömür boyu süregelen alerjik hastalıklar meydana getirmektedir. Bu durumdan en çok etkilenen yaş grubu ise boyları nedeniyle çocuklardır. Solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olan mikroorganizmaların tamamıyla ortadan kaldırılması mümkün olmamakla birlikte zarar vermeyecek düzeylere indirilmesi kesinlikle şarttır.